A po shkon bota drejt fundit?! Lind zogu me katër këmbë

00:19 | 25 Mars 2017

Në një fermë në Brazil, ka lindur një zog pule me katër këmbë.

Zogu ka habitur pronarët e fermes dhe ka lënë të hutuar edhe biologët, transmeton portali arbresh.info.

Përkundër gjymtyrëve shtesë, zogu arrin të ecen për mrekulli.

Ende nuk është dhënë ndonjë konstatim se pse ky zog ka këmbë shtëse dhe nuk dihet se në cilën pjesë të Brazilit ka ndodhur ngjarja.

Vidoja në të cilën shfaqet ky fenomen është shpërndarë me mijëra herë në rrjetet sociale./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara