9 muaj të shtatzënisë në 4 minuta

17:57 | 16 Mars 2017

Të gjithë i duam fëmijët dhe momentet kur ata vijnë në jetë janë momentet më të lumtura dhe të paharrueshme për prindërit, transmeton arbresh.info.

Por a keni menduar se si krijohet dhe si fillon të zhvillohet një bebe në barkun e nënës për nëntë muaj?

Një video tregon në katër minuta se si një fëmijë arrin në këtë botë, që nga ngjizja e deri tek lindja.

Klipi ofron një vizualizim 3D, të zhvillimit të një embrioni në mitrën e nënës, dhe do të jetë interesante si për meshkujt ashtu edhe për femrat./Arbresh.info

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara