Rekorde të reja të Kylie Minogue me albumin e ri “Disco”

00:01 | 15 Nëntor 2020

Ylli i popit, Kylie Minogue është bërë artistja e parë femër që ka një album numër një në Britaninë e Madhe në pesë dekada të veçanta.

Albumi i saj i 15-të në studio, Disco, kryesoi në top listat me 55,000 shitje, që do të thotë se ka shënuar edhe javën më të mirë të hapjes së çdo publikimi të ri në vitin 2020 deri më tani, transmeton arbresh.info.

Ka kapërcyer Elton John, Cliff Richard dhe George Michael në tabelën e të gjitha kohërave, raporton BBC.

“Kam humbur për fjalët”, tha ylli.

“Faleminderit për të gjithë ata që e kanë mbështetur këtë album. Unë jam aq e prekur saqë i është drejtuar zemrave tuaja.”

Vetëm pesë akte të tjera kanë kryesuar Listën Zyrtare për pesë dekada radhazi: Paul McCartney, John Lennon, Paul Weller, Bruce Springsteen dhe David Gilmour.

The Beatles, Elvis Presley, The Rolling Stones dhe Bob Dylan gjithashtu kanë zbritur në top-lista përgjatë pesë dekadave, megjithëse jo radhazi./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara