Mustafa: “Lezja ishte përherë në shtëpitë tona, në familjet tona”

19:22 | 25 Mars 2020

Kreu i LDK-së Isa Mustafa, përmes një postimi në Facebbok, ka shprehur pikëllimin e tij vdekjen e aktores së mirënjohur, Leze Qena

Mustafa ka shkruar ka shkruar se Lezja ishte përherë në shtëpitë tona, në familjet tona.

“Kosova dhe bota artistike shqiptare sot humbi ikonën e kulturës sonë, aktoren Leze Qena. Një grua e mrekullueshme, simbol i emancipimit tonë. Lezja ishte përherë në shtëpitë tona, në familjet tona.
Lezja do te mbetet e kujtuar dhe e respektuar përherë.”, ka shkruar Mustafa.

Postimi i Plotë:

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara