Mjeshtri i artit mbi kafe

14:37 | 9 Tetor 2019

Jetmir Maliqi është një nga baristët më të njohur kosovarë, i cili me talentin e tij krijon artin mbi kafe.

Jetmiri, është barist me famë botërore, i cili ka  marrë pjesë në shumë festivale dhe gara të artit mbi kafen, ku me talentin e tij ka dizajnuar kafe të shumta.

 

View this post on Instagram

 

Next On♣️♠️Top @antica_tostatura_triestina

A post shared by Jetmir Maliqi (@jetmir.barista) on

 

View this post on Instagram

 

😇! NextAngel #arthur #artpop #darkart #nailart #ngel #angelinajolie #angelsquad👼 #angelbaby #angelopolis #angelnumbers

A post shared by Jetmir Maliqi (@jetmir.barista) on

I njohur ndryshe si “piktori i kafes” Jetmiri nuk është si gjithë baristët e tjerë. Kafja e përgatitur nga duart e një mjeshtri të vërtetë si Jetmiri është një art më vete.

 

View this post on Instagram

 

Zoti i bekoftë të gjithë shqiptarët ! Gezuar Dita e Flamurit ! #orionbar🇦🇱👐🏼

A post shared by Jetmir Maliqi (@jetmir.barista) on

Ai për arbresh.info ka bërë edhe këtë dhuratë .që do ta shihni në fotografin e më poshtme.

Ai,  jeton në Prishtine dhe ka plot 19 vjet që ushtron profesionin e baristit./arbresh.info

 

View this post on Instagram

 

#orionbar Next On👐🏼Top AnticaTostaturaTriestina😊

A post shared by Jetmir Maliqi (@jetmir.barista) on

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara