Mitrovica in Fest “ Festivali Tradicional i Komedisë” sonte në natën e tretë të edicionit të saj

12:47 | 11 Shtator 2019

Festivali Tradicional i Komedisë Mitrovica in Fest, per dy netë rradhzi mblodhi dashamirët e artit në Qendren e Kulturës “Rexhep Mitrovica” në Mitrovicë, atmosfera përcolli brenda teatrit, duke bashëkndje komedi dhe rrëfime komike nga artistë të vecantë secili në mënyrën e tij bëri që Mitrovica të ketë një ngjyrë tjetër këto ditë të festivalit!

Sonte në natën e tretë “Mitrovica in Fest” do të ndalet tek shfaqja nikoqire. Teatri i Mitrovicës “Muharrem Qena” do të prezentohet me shfaqjen “Komedi e Kuqe” të autores Albana Muja në regji të Kreshnike Osmanit dhe me lojë të Xhejlane Terbunja, Mehmet Preteni,

Ky festival i cili ka filluar që nga e hëna, është mbështetur nga Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sporteve./Arbresh.info 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara