Deputetët shimpanza: Piktura e Bansky shitet për 9.9 milion dollarë

01:01 | 4 Tetor 2019

Piktura e Bansky që tregon Parlamentin Britanik të kthyer në një Parlament shimpanzash është shitur në ankand për 9.9 milionë dollar.

Vepra artistike e piktori anonim nga Bristol u krye në vitin 2009, transmeton portali arbresh.info

Bansky përmes rrejtit social në Instagram ka reguar duke thënë se piktura është shitur me çmim rekord dhe se ‘është turp që nuk e zotëroj unë atë’.

Parlamenti i shpërbërë është vepra më e madhe e njohur e artistit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara