Arrestohet pasi vendosi kamera të fshehta në tualetet e femrave

10:48 | 9 Shtator 2019

Një manjak seksual është arrestuar për vendosje të fshehtë të kamerave spiune në tualetet e femrave të studios, ku po bëhet filmi i ri James Bond.

Peter Hartley, 50 vjeç, u dha një dënim prej 16 muajsh të premten për përdorimin e kamerave miniaturë të lëvizjes dhe ndjeshmërisë së dridhjeve për të spiunuar gratë që po përdorin banjën në Pinewood Studios, e cila është në perëndim të Londrës. Hartley, i cili punoi në mirëmbajtje, instaloi kamerat në një nga banjot e grave, dhe prokurorët thonë se ai kapi dritën LED të kamerës, në mënyrë që të mos zbulohej, transmeton arbresh.info.

Ai fillimisht u akuzua për soditje pasi një freelancer që punonte në filmin e ri Bond, “No Time to Die”, thuhet se pa një rreze drite që reflektonte lentet e kamerës së fshehur. Gruaja më pas hoqi pjesën e llapmbës me një kaçavidë dhe zbuloi kamerën, sipas Guardian.

Kur e pyetën pse e vendosi pajisjen në tualetin e studios, ai i tha policisë, “Unë mendoj se kënaqësia seksuale është arsyeja kryesore, pasi kam mësuar nga e kaluara ime sa herë që ndodhë diçka e keqe ose stresuese. Unë veproj jashtë.” program rehabilitimi vetëm tetë muaj para se akti i tij të zbulohej në qershor, shkruan FOXNEËS.

Ai u burgos në Ajlesbury Crown Court të Premten për 16 muaj dhe u vendos në një regjistër të shkelësve të seksit për 10 vjet.

“Unë nuk besoj se ai është penduar,” tha viktima. “Ky ishte një veprim i qëllimshëm, duke përdorur pajisje me definicion të lartë, kënd të gjerë dhe dridhje të shkaktuar. Ai e dinte saktësisht se çfarë po bënte dhe duhet ta kishte parë dëmin [ndaj viktimave të mëparshme] herën e fundit. “

Hartley kishte një histori të veprave të ngjashme soditjeje që datojnë që nga viti 2008. Ai u dënua për vendosjen e kamerave në një ndërtesë këshilli në 2009 dhe në një dhomë në ndryshim në vitin 2016. Në total, ai ka tre dënime për tetë vepra penale. Viktima që zbuloi soditjen e tij në Pinewood Studios tha se ajo kishte përvojë ankthi dhe kishte nevojë për trajtim të shëndetit mendor. Gjykatësi Francis Sheridan tha se gruaja është “shkatërruar” nga Hartley.

“Unë nuk jam duke ngrënë ose duke fjetur siç duhet, dhe nuk ndjehem e sigurt askund,” tha gruaja. “Unë kontrolloj të gjithë shtëpinë për kamera. Nuk dyshoj se do të kontrolloj çdo banjë ku futem për pjesën tjetër të jetës sime “./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara