Anulohet Sunny Hill Festival për sivjet

19:33 | 22 Maj 2020

Pandemia e Covid-19 ka detyruar shumë ngjarje sportive, argëtuese e kulturore të anulohen.

Njëjtë ka ndodhur edhe me festivalin e përvitshëm Sunny Hill, shkruan portali arbresh.info.

Festivali i krijuar nga Dukagjin Lipa e Dua Lipa e ka dhënë përmes rrjeteve sociale lajmin e hidhur për fansa.

Ata thonë se lokacioni i ri ku do të mbahet festivali më 2021 tashmë është caktuar dhe do të jetë hapësirë më e madhe dhe më e përshtatshme për adhuruesit e muzikës.

“Me zemër të rëndë që duhet të konfirmojmë se Sunny Hill Festival 2020 nuk do të zhvillohet këtë gusht, për shkak të krizës globale të paparë të shkaktuar nga Covid-19.

“Shëndeti dhe siguria e pjesëmarrësve të festivalit, stafit tonë, partnerëve, artistëve tanë, miqve dhe komunitetit të përgjithshëm të festivalit është me shumë rëndësi për të gjithë ne.

“Tashmë ne mezi presim të takohemi përsëri në gusht 2021 me shumë gjëra të mëdha që na presin përpara.

“Vendndodhja e re, renditje më e mirë e artistëve, fushat më të mëdha dhe zonat ftohëse, amfiteatri i ri natyror dhe kampe liqene, vetëm për të përmendur disa. Ndërsa jemi të trishtuar që nuk e festojmë së bashku këtë verë, nuk mund të presim që të takohemi përsëri në 2021.

“Deri atëherë, ju lutemi të kujdeseni për veten dhe njëri-tjetrin duke ndjekur këshillat e autoriteteve shëndetësore gjatë gjithë kohës”, thuhet në njoftim./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara