Studenti thyen rekordin, hanë 255 qebapë

23:52 | 4 Gusht 2018

Ju pëlqen ushqimi? Hani shumë? Keni shtuar peshë? Atëherë i riu turk ju sfidon. 

Studenti turk, Dzheren Jilmaz, i cili ka vetëm 45 kilogramë, ka ngrënë 255 qebapë për 23 minuta, duke thyer rekordin në hotelet e Antalias.

Yilmaz gjithashtu ka pirë tre gota ajran, një pije tradicionale turke, dy shishe uji dhe po ashtu ka ngrënë sallatë.

Për një të ri i cili peshon vetëm 45 kilogramë, ky ushqim është një gjë e jashtëzakonshme

Shpërndaje në rrjete sociale