Shqiponja shpëtohet nga ‘kthetrat’ e oktapodit

21:00 | 14 Dhjetor 2019

Peshkatarët në Kanada kanë ndërhyrë që të shpëtojnë një shqiponjë të kapur nga ‘kthetrat’ e oktapodit.

Ata kanë filmuar të gjithë situatën që ndodhi në ishullin Vancouver dhe në të cilin shfaqet zogu që noton në sipërfaqen e ujit, me krahët e hapur dhe nën ‘kthetrat’ e oktapodit, transmeton portal arbresh.info

Në një postim në Facebook, ferma e Mowi Canada West, stafi i së cilës shpëtoi shqiponjën, tha që oktapodi notoi larg pa u dëmtuar, ndërsa shqiponja ka fluturuar 10 minuta pasi është shëruar./arbresh.info/

Rescuing an Eagle from an Ocotpus

Our staff at our Mahatta West farm in Quatsino rescued an eagle that had bitten off more than it could chew when it tried to catch an octopus. They are used to seeing the wonders of nature around them on a regular basis, but they knew that this was a once in a lifetime experience. The octopus swam away unharmed and the eagle recovered on a branch for around 10 minutes before it flew away.

Publiée par Mowi Canada West sur Mercredi 11 décembre 2019

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara