Pacienti me koronavirus arratiset nga karantina i veshur si dinozaur

17:42 | 19 Mars 2020

Një burrë pasi rezultoi pozitiv me Covid-19, provoi të arratisej nga karantina i veshur me maskotë dinozauri, ndërsa më vonë u arrestua.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, policia në Spanjë publikoi pamjet e burrit të veshur si një dinozaur në mes të bllokimit kombëtar.

Disa banorë të lagjes sipas raportimeve e kishin mbrojtur atë, duke u deklaruar se personi i maskuar doli të hidhte mbeturinat, madje veprimin e tij e quajtën qesharak.

Lidhur me këtë rast autoritetet në Spanjë kanë bërë të ditur të respektojnë rregullat e bllokimit gjatë kësaj periudhe.

“Mos i përdorni kafshët tuaja shtëpiake si justifim për t’i thyer rregullat”, tha një polic.

Ndryshe Spanja gjendet në bllokim dhe ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme, duke detyruar edhe britanikët të largohen sa më shpejt që të jetë e mundur.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara