Njerëzit në shtëpi, kafshët në rrugë

15:42 | 20 Mars 2020

Në vendet si Italia, Tajlanda dhe Japonia për shkak të mungesës së njerëzve në rrugë, prania e kafshëve është gjithnjë e më e madhe.

Miliona banorë të qyteteve të mëdha janë mbyllur në shtëpi si pasojë e koronavirusit, transmeton portal arbresh.info

Pothujase e mbarë bota ka marrë masa të ashpëra për parandalimin e Covid-19, duke detyruar njerëzit që të vendosen në karantinë për shkak të mospërhapjes së sëmundjes vdekjeprurëse.

LEXO EDHE: Gjermani, rritet numri i rasteve me koronavirus brenda 24 orëve

Mediat sociale janë kthyer në një vend ku njerëzit zakonisht shpresin mendimet e tyre dhe tregojnë mbi situatën e krijuar nëpër vendet e tyre përmes postimeve të ndryshme.

Në disa qytete, prania e kafshëve është rritur dhe ato ecin pa frikë, sepse shumë pak njerëz ose fare janë në rrugë.

Portal arbresh.info sjell disa nga postimet më të klikuara në mediat sociale./arbresh.info/

Japoni

Itali

Italia vazhdon të mbetet një ndër vendet më të prekura nga koronavirusi në Europë. Së fundmi edhe Gjermania ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të Covid-19./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara