Ikin dritat, gruaja ndez dinamitin në vend të qirinjve

01:03 | 11 Shtatorë 2018

Një grua nga Connecticut ka ngatërruar një dinamit me qiri gjatë ndërprerjes së energjisë elektrike dhe pësoi lëndime të rënda në dorë.

Zjarrfikësi Michael Caldaroni, tha se gruaja po kërkonte të ndizte qiri në shtëpi por në vend të saj ka ndezur një dinamit. Ai shpërtheu në dorën e gruas.

Një nga fëmijët telefonoi ambulancën dhe u dërgua në spital. Nga incidenti nuk pati të lënduar të tjerë.

Caldaroni tha se një nga dritaret e shtëpisë u hodh në erë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara