I kishte pirë ca gota, arrestohet në aeroportin anglez piloti japonez

23:44 | 1 Nëntor 2018

Një pilot japonez, i cili u arrestua në aeroportin e Heathroë, ka pranuar se kishte pirë goxha shumë.

Katsutoshi Jitsukaëa, 42 vjeç, i cili punon për Japan Airlines, u arrestua më 28 tetor pasi dështoi në testin e frymëmarrjes, transmeton portali arbresh.info

Atij iu gjet një sasi e konsiderueshme në gjakun e tij, ndërsa kufiri ligjor për një pilot është 20mg.

Piloti i bërë tapë do të fluturonte drejt kryeqytetit japonez, por nuk arriti të nisej në kohë.

Kompania ajrore japoneze ka kërkuar falje dhe është zotuar se do të ndërmarrë për të parandaluar ngjarje të tilla./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara