Heq dorë nga udhëtimi, sepse vjehrra ia zuri karriken

16:44 | 22 Mars 2019

Një grua nga Nigeria ka zënë mediat sociale për të rrëfyer një ngjarje që i ka ndodhur me vjehrrën e saj.

Gruaja ka thënë se ato dyja nuk flasin mes vete dhe se asnjëra nuk e han ushqimin e gatuar nga njëra-tjetra, transmeton portali arbresh.info

Gruaja e paidentifikuar tregoi historinë e saj në një grup në Facebook, duke shpjeguar se vjehrra e saj ishte ulur në pjesën e përparme të makinës së tyre kur ata vendosën të shkonin për një shëtitje familjare.

Ajo zbuloi se menjëherë u zemërua, u kthye në shtëpi dhe i hoqi rrobat e saj, duke refuzuar të shkonte për shëtitje familjare.

Sipas gruas, ajo i tha burrit të saj për këtë dhe ai shkoi të fliste me nënën e tij, e cila gjithashtu u zemërua dhe nuk pranoi të lëshonte karriken.

Gruaja pretendoi se ajo është pronare e makinës dhe beson se ajo nuk duhet të trajtohet si e tillë.

Telashet mes nuseve dhe vjehrrave duket se zënë vend në mbarë botën./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara