Hajduti i “çmendur” rreh shitësin me shishe vere

01:33 | 11 Shtatorë 2018

Departamenti i policisë në Nju Jork është duke kërkuar një të dyshuar për një varg vjedhjesh me dhunë në dyqanet e qytetit, teksa ka rrahur me shishe një burrë 41 vjeçar kur grabiti një dyqan që shiste verë dhe një grua 88-vjeçare në një dyqan këpucësh.

Dy sulmet ndaj magazinuesve ndodhën të dielën pasdite, vetëm një milje larg njëri-tjetrit në Manhattan, tha policia në një apel për publikun për informacion mbi të dyshuarin.

I dyshuari përshkruhet si një mashkull me ngjyrë të zeze, 45-60 vjeç, tullac dhe i veshur me xhinse të kaltra, një kapele prej bejsbolli portokalli dhe një T-shirt portokalli.

Sulmi i parë tronditës ndodhi rreth orës 12:45, kur i dyshuari iu afrua shitësit të dyqanit në Seward Park Liquors duke përdorur një shishe verë si “armë”.

Ai e rrahu punonjësin e dyqanit me shishet e një rafti me verë dhe më pas vodhi kasafortën./gsh/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara