Fermeri shokohet nga veza që ia bën pula

23:42 | 4 Tetor 2020

Një fermer ka mbetur i hutuar kur një nga pulat e saj të pulës bëri një vezë të rrallë të gjelbër me model njollash.

Veza e pazakontë u zbulua nga zonja Gao në shtëpinë e saj në qytetin e Suqian, provinca Jiangsu në Kinën Lindore, shkruan Daily Star, transmeton lajmi.net.

Zonja Gao ia tregoi vezën një reporteri nga stacioni transmetues lokal publik ‘Jeangsu’ dhe pretendoi se ajo nuk kishte asnjë ide se çfarë e shtyu pulën e saj ta prodhonte këso lloj ngjyre.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara