Familja më e madhe në Britani po pret fëmijën e 22-të

23:50 | 21 Tetor 2019

Ajo më parë ka thënë se nuk do të bëjë më fëmije, por nëna e familjes më të madhe në Britani thjesht nuk mund të ndalojë të mbetet shtatzënë.

Sue Radford, 44 vjeçare, konfirmoi dje se po pret fëmijën e saj të 22-të në një video në YouTube me burrin Noel, 48 vjeçar.

“Foshnja do të vijë në jetë gjatë muajit prill dhe Sue tha se dëshiron një djalë”, thotë ajo në video.

Çifti jeton në një shtëpi me 10 dhoma gjumi dhe mbështetet në të ardhurat e Noel, si bukëpjekës dhe marrin vetëm 170 funte në javë në përfitimet e fëmijëve.

Ata tani kanë Chris, 30, Sophie, 25 vjeç, Chloe, 23, Jack, 22, Daniel, 20, Luke, 18, Millie, 17, Katie, 16, James, 15 , Ellie, 14, Aimee, 13, Josh, 12, Max, 11, Tillie, nëntë, Oscar, shtatë, Casper, gjashtë, Hallie, tri, Phoebe, dy, Archie, një, and Bonnie Raye i cili lindi në nëntorin e kaluar.

Vetëm dy fëmijët më të mëdhenj nuk jetojnë në shtëpi dhe Sophie ka tre fëmijë të saj.

Kushton rreth 350 funte në javë për të ushqyer të gjithë fëmijët e tyre dhe duhen tre orë në ditë për të rregulluar shtëpinë.

Sue gjithashtu thotë se grumbulli i larjes është ‘pa ndalesë’ me nëntë ngarkesa rrobash që kalojnë nëpër makinë çdo ditë.

Vitin e kaluar, Sue i tha Femail: “Neve na pëlqen të shkojmë në kinema, veçanërisht në festat kur fëmijët janë mërzitur pak, është duke rënë shi dhe nuk ka shumë gjëra tjera për ta bërë. Por mund të jetë deri në 10 funte për person në mënyrë që të mund të funksionojë”./klankosova/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara