Darkë, shëtitje dhe foto me armë, ‘Kim Jong Un dhe Duterte çudisin botën

07:20 | 5 Shkurt 2019

Duket sikur diktatori koreano-verior, Kim Jong Un dhe presidenti Filipinas, Rodrigo Duterte janë duke darkuar dhe shëtitur në rrugët e Hong Kongut, teksa përshëndeten me qytetarë të shumtë.

Por në fakt bëhet fjalë për dy sozitë e liderëve, më konkretisht për Cresencio Extreme (i cili imiton Duterten), dhe Howard X (Kim Jong Un). Të dy ata kanë ngjashmëri të mëdha me Kim dhe Duterte.

Të dy ata kanë konsumuar një darkë me mish pule në një prej restoranteve të Hong Kongut dhe më pas kanë shëtitur, duke surprizuar kalimtarët e shumtë të cilët iu janë afruar për t’i përshëndetur dhe për të bërë foto. Nuk mungojnë as fotot e guximshme të “dy diktatorëve” me armë në dorë, edhe pse në fakt bëhet fjalë për armë lodër…

Një shfaqje plot humor por njëherazi ka çuditur jo pak njerëzit.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara