A e dini cili është sporti ku disa njerëz e ndjekin një top dhe bëhen kinse janë lënduar?

18:23 | 7 Mars 2018

A e dini cili është sporti ku disa njerëz që e ndjekin një top dhe bëhen kinse janë lënduar?

Futbolli është një nga sportet më të famshme në botë, por për amerikanët është veç një version i asaj që ata e quajnë “Vërtet futboll”, transmeton arbersh.info.

Para nisjes së kampionatit botëror që do të mbahet në Rusi, amerikanët në NY janë pyetur se çfarë mendojnë për sportin më të famshëm në botë dhe shumica e tyre kanë thënë që është një sport ku 20 veta e ndjekin një top dhe ku shpesh bëhen kinse janë lënduar.

Sipas komentuesit është thënë që ky është përshkrimi më I saktë që I është bërë futbollit Evropian./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale