Turisti shpalos pamjet përrallore nga bregdeti i Shqipërisë

20:27 | 28 Shkurt 2018

“Shqipëria, ky vend i vogël që ndodhet në gadishullin e Ballkanit, ka kaluar shumë i izoluar, pasi pothujase për pesë dekada ka qenë nën regjimin komunist. Tani, Shqipëria po merr vëmendjen e duhur në hartën globale për nga turizmi”, ka shtuar një turist, komentet e të cilit janë publikuar në faqen e internetit “Bored Panda”.

Ai shkruan se vija bregdetare nga Adriatiku dhe Deti Jon, veriu malor dhe pamjet e mahnitshme janë vetëm disa nga arsyet kryesore pse Shqipëria po bëhet një vend i dashur për shumë turistë, transmeton portali arbresh.info

Turisti i cili në rrjetin social Instagram njihet me emrin Taulas, ka viituar disa vende të Shqipërisë, duke përfshirë edhe vendet malore.

Pamjet që ka postuar ai në rrjetet sociale dëshmojnë edhe njëherë që Shqipëria vazhdon të mbetet perla e Ballkanit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale