Të gjithë përfaqësuesit diplomatik në Kosovë mblidhen për një çështje shumë të rëndësishme

11:18 | 6 Dhjetor 2019

Përfaqësuesit e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX KOSOVO), po mbajnë një takim me përfaqësuesit diplomatik të vendeve të Bashkimit Evropian, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Norvegjisë, Zvicrës, Turqisë.

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Nehat Thaçi, prezantoi projektet për financim të mundshëm, shkruan arbresh.info.

EULEX-i prezantoi aktivitetet e Njësisë Korrektuese dhe gjetjet e raportit të 3-të të monitorimit sistematik dhe tematik mbi drejtësinë./arbresh.info/

Lars-Gunnar Wigemark, emërohet shef i ri i EULEX-it

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara