Shqipëri, në Finiq votojnë familjarisht

12:13 | 30 Qershor 2019

Në Kranë të bashkisë së Finiqit qytetarët po votojnë familjarisht.

Pamjet e siguruara nag Top Channel tregojnë familjarët teksa votojnë së bashku.

Për Bashkine e Finiqit garojnë dy kandidat, kryetari aktual Leonidha Kristo si i pavarur dhe Kristaq Kiço nga partia MEGA.

Shumica e banorëve të kësaj Bashkie i përkasin minoritetit etnik grek.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara