Qytetari nga Brukseli mbjell lule nëpër gropat e rrugës

22:13 | 6 Prill 2018

Një qytetar nga Brukseli, i irrituar me gropat nëpër rrugët e qytetit, ka vendosur që të tërheq vëmendje duke mbjellur lule në to.

Anton Shcuurmans filloi të mbillte lule nëpër rrugët e parregulluara para disa javësh dhe është siguruar që lulet të ujiten, trnamseotn portali arbresh.info

Schuurmans, që është staf i partisë politike CD&V, ka deklaruar për mediat belge se një gropë është rregulluar që nga koha kur ai e morri këtë inciativë.

“Voila, të paktën dikujt i ka rënë në sy”, tha ai./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale