Publikohet lista e vendeve më të shtrenjta në botë për vitin 2020, ja kush e zë vendin e parë

10:15 | 30 Qershor 2020

CEOWORLD, i cili çdo vit llogaritë dhe publikon raportin e shteteve më të shtrenjta në botë,  ka publikuar  të dhënat për vitin 2020, transmeton arbresh.info.

Në këtë listë ku marrin pjesë gjithsej 132 vende, është përcaktuar se shtetet më të  shtrenjta në botë janë në Evropë dhe Azi.

Kjo është lista e shteteve më të shtrenjta në botë për vitin 2020:

30- MAKAO

29- GJERMANIA

28- ITALIA

27- MBRETËRIA E BASHKUAR

 

26- MALTA

25- PORTO RIKO

 

24- KANADA

23- SUEDIA

22- FINLANDA

21- AUSTRIA

20- SH.B.A.

19- Ishujt Seychelles

18- BELGJIKA

 

17- ZELANDA E RE

16- AUSTRALIA

 

15- HOLLANDA

 

14- FRANCA

 

13- İRLANDA

 

12- BARBADOS

 

11- HONG KONG

 

10- Koreja Jugore

 

9- SİNGAPUR

8- ISRAEL

7- LUKSEMBURG

6- BAHAMAS

 

5- DANİMARKA

 

4- JAPONIA

 

3- ISLANDA

 

2- Norvegjia

 

1 – ZVICRA

 

 

 

 

 

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara