Protesta e qytetarëve për ndotjen e ajrit

13:57 | 31 Janar 2018

Sot qytetarë të shumtë kanë protestuar për ndotjen e ajrit.

Me parulla në duar ata kanë brohoritur ‘Duam ajër të pastër, nuk duam fjalë’.

Ata kanë shkuar afër kuvendit ku kanë lënë parullat e tyre dhe kanë paralajmëruar që nëse kërkesat e tyre nuk plotësohen pas një jave prapë do të protestojnë.

Më poshtë iu sjellim disa fotografi nga protesta e sotme./Arbresh.info

 

Shpërndaje në rrjete sociale