Plaçkitet një automjet që transportonte para në Leposaviq, raportohet për të plagosur

14:01 | 28 Nëntor 2019

Automjeti i ndërmarrjes Henderson që barte është grabitur sot afër Leposaviqit, raporton Kosovo Online.

Sasia e parave të vjedhura nuk dihet ende, kurse raportohet se tre punonjës të firmës gjatë sulmit dhe aktualisht janë në Qendrën Klinike në Mitrovicën e Veriut, transmeton portali arbresh.info.

Sipas raportimeve, sulmi rezultoi në zjarr mes sulmuesve dhe kompanisë së sigurisë Henderson, dhe tre automjete, një furgon dhe dy automjete të pasagjerëve që shërbenin hajdutëve për të bllokuar autostradën, u dogjën plotësisht.

Dyshohet, se sulmuesit u larguan me dy furgonë të bardhë duke u drejtuar drejt Kopaonik.

Trafiku në qytetin e Drenit, ku ndodhi grabitja, është i bllokuar dhe janë formuar kolona të gjata.

Përndryshe, automjetet e kompanisë Henderson ishin objektivi i grabitjeve në atë pjesë të veriut të Kosovës edhe dy herë./arbresh.info/


Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara