Përfundon takimi mes Thaçit e Grenell, nuk deklarohen për medie

13:48 | 9 Tetor 2019 | Agnesa Çitaku

Sapo ka përfunduar takimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thacit dhe Përfaqësuesit Special të Presidentit të SHBA-së, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell.

Takimi ka zgjatur pak më shumë se gjysmë ore, shkruan arbresh.info.

LEXO Edhe: Matthew Palmer nuk është i pranishëm në takimin e Grenell me Thaçin

Ndryshe ky takim ka qenë i mbyllur për medie.

Grenell ditë me parë nga presidenti, Donald Trump u zgjodh përfaqësues special i SHBA-ve për dialogun me Serbinë./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara