Nga përtej galaktikës tek akullnajat në zhdukje

12:16 | 30 Maj 2020

Stepa malesh të mbuluara plot me dëborë, hapësira qiellore, galaktika, Hëna, Toka dhe Dielli- këto janë disa nga shkrepjet më fantastike të NASA-s.

Foto të cilat tregojnë shumë për të tashmen dhe të ardhmen e njerëzimit.

“Imazh i ditës, por të gjitha fotot janë jashtë kësaj bote”, kështu ka preferuar NASA t’i përshkruajë fotografitë e përzgjedhura.

(Shkrepjet e mëposhtme u publikuan fundin e vitit 2019).

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara