Në Spitalin e Prizrenit testet po kryhen në oborr

10:20 | 24 Nëntor 2020

Edhe pse është vendosur një tendë, testet për Covid-19 po kryhen në oborr.

Kjo është duke ndodhur në Spitalin Rajonal të Prizrenit, raporton arbresh.info.

Qytetarët me radhë po presin për tu testuar lidhur me koronavirusin, e kur po iu vjen radha, ata po ulen në një karrige që është vendosur në hyrje te tendës dhe po u kryhet testi RT-PCR.

Këto foto i ka dërguar një lexues në adresë të portalit arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara