Kina i kthehet normalitetit, pamje nga jeta e përditshme

17:07 | 22 Prill 2020

Qyteti Wuhan, nga e cila koronavirusi ishte përhapë në të gjithë botën, tashmë iu ka kthyer normalitetit, transmeton arbresh.info.

Përveç hapjes së hapësirave publike dhe qendrave tregtare, kryeqiteti Pekin, dhe qytetet Wuhan dhe Shanghai kanë filluar t’i tërheqin masat e marra kundër pandemisë COVID-19.

Më poshtë mund të shihni fotografi nga këto qytete të Kinës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara