Ketrat “krijojnë” njeriun nga bora

22:50 | 27 Nëntor 2017

Fotografi rus, Vadim Trunov është i njohur për fotografitë e tij magjepsëse të kafshëve të egra.

Kur bie borë, Trunov gjithmonë ia del të kap imazhet e ketrave, brejtësve të tjerë dhe të zogjve, transmeton portali arbresh.info

Kafshët zakonisht eksplorojnë skenat që i krijon ai, sikurse në fotografitë e mëposhtme ku mund të shikoni ketrat që tentojnë të hanë karrotë, të luajnë me topa bote dhe ndërtojnë njeriun nga bora.

Trunov kohë pa kohe vendos edhe objekte tjera për të parë reagimin e kafshëve, sikurse në këtë rast që ka vendosur një aparat fotografik dhe një mikrofon.

Më poshtë mund të shikoni fotografitë e mrekullueshme të krijuara nga ai. Për më tepër ju mund të shikoni edhe web-faqen e tij personale vadimtrunov.35photo.ru /arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale