Kështu festuan kampionët e Kupës së Botës

20:56 | 15 Korrik 2018

Kombëtarja e Francës është shpallur kampion bote në turneun ‘Rusia 2018’, pasi në finale e mposhti Kroacinë me rezultat 4-2.

Ndonëse ishte një lojë e mirë e kroatëve, fituese doli Franca.

Kampionatin e ndoqën për së afërmi Presidenti i Francës, Emanuel Macron dhe Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar Kitaroviq të cilët ishin nën ethet e lojës.

Ndërsa pas shpalljes kampion të Francës, kështu festuan francezët.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara