“Hëna e përgjakur” ndriçon qiellin në Turqi

22:39 | 31 Janar 2018

Fenomeni i “hënës së përgjakur” ka shfaqur një pamje të rrallë nëpër botë.

Për herë të parë në 35 vjet është shfaqur eklipsi i plotë hënor,transmeton portali arbresh.info

Vendet ku është parë hëna më qartë ka qenë në Kanada, Australi, Azi, SHBA dhe Rusi.

Por ky fenomen është shfaqur edhe mbi qiellin e Turqisë.

Më poshtë mund të shikoni disa fotografi të publikuara nga “Daily Sabah” , që pasqyrojnë këtë bukuri të rrallë natyrore./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara