Gra e fëmijë nga Kosova kthehen sonte nga kampi Al Howl, në Siri

14:40 | 27 Tetor 2020

Gra e fëmije nga Kosova kthehen sonte nga kampi Al Howl, në Siri.

“Ata do të arrijnë rreth orës 21:00. Fluturojnë nga Libani për në Tiranë”, thotë për arbresh.info eksperti i sigurisë, Bedri Elezi.

Pasditen e sotme u kthyen në Tiranë katër fëmijë dhe një grua shqiptare.

Kryeministri, Edi Rama, në një konferencë për medie nuk bëri të ditur nëse ndonjëri prej tyre është nga Kosova.

Por, portali arbresh.info merr vesh se në mesin këtyre pesë të kthyerve nuk është asnjeri nga Kosova.

Në orën 21:00 pritet të kthehen 40 persona nga Siria, në mesin e tyre edhe një familje nga Maqedonia e Veriut./arbresh.info/

 

Lajmet më të lexuara