Fotot nga 7 kontinentet e botës do t’ju mrekullojnë me bukuritë e natyrës

09:38 | 26 Tetor 2019

Bota natyrore është një vend i bukur, i egër , i larmishëm dhe i brishtë.

Nga malet në Islandë, tek luaneshat në Tanzani, deri tek zonat me kripë në Bolivi, këto imazhe mahnitëse nga fotografi Michael Poliza do t’ju lënë të mrekulluar ndaj botës në të cilën jetojmë.

Poliza është nga Gjermania dhe ka udhëtuar në më shumë se 170 vende, gjithnjë në kërkim të peizazheve befasuese, rajoneve të largëta dhe rezervave të pacënuara të natyrës.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara