Fotot e Koresë Veriore që Kim Jong-un nuk do që ju ti shikoni

00:35 | 3 Qershorë 2018

Udhëheqësi i Koresë Veriore, Kim Jong-un mban në vëzhgim të rreptë mediat, duke kontrolluar ato para se të bëhet një prezentim për qytetarët e botës jashtë vendit të tij.

Megjithëse Kim ka luftuar për të paraqitur “mbretërinë” e tij si një bastion të fuqisë ushtarake, fuqisë bërthamore dhe ndjenjës anti-perëndimore, realiteti i jetës së përditshme është shumë i zymtë, transmeton portali arbresh.info

Pjesa më e madhe e vendit jeton në varfëri, dhjetëra mijëra njerëz mbahen si të burgosur politikë dhe qeveria kontrollon fort aspektet e jetës.

“Business Insider” ka publikuar fotot që Kim nuk do që ju t’i shikoni./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara