Edhe pse “jo kushtetuese”, ora policore ulë numrin e aksidenteve në mënyrë drastike

11:33 | 1 Prill 2020

Edhe pse me iniciativën e presidentit Hashim Thaçi, vendimi i qeverisë për vendosjen e orës policore, u shpall ‘jo kushtetuese’, ajo përveçse i mbron qytetarët nga pandemia e koronaviriusit, ka ulur në mënyrë drastike numrin e aksidenteve në vend.

Para shpalljes së orës policore nga ana e qeverisë, arbresh.info duke u bazuar në raportin policor raportonte dhjetëra aksidente me dhjetëra të vdekur dhe të lënduar pothuajse çdo ditë.

Ndërkaq, pas shpalljes së orës policore, aksidentet në vend kanë shënuar një ulje drastike, raporton arbresh.info. .

Sipas raportit 24 orësh të policisë së Kosovës, bëhet e ditur se gjatë ditës së djeshme në mbarë Kosovën kanë ndodhur vetëm 3 aksidente me një të lënduar dhe dëme materiale.

Statistikat e policisë për 24 orë:

 

Më poshtë mund të gjeni vetëm disa nga lajmet e aksidenteve në trafik që arbresh.info raportonte para shpalljes së orës policore.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara