Dita botërore e mjedisit, Ramiz Lladrovci mbjell fidane

11:01 | 5 Qershor 2020

Më rastin e ditës  botërore te mjedisit, Komuna e Drenasit ka organizuar disa aktivitete për të shënuar këtë ditë.

Në mesin e tyre është edhe mbjellja e fidanëve.

Në fotot e dërguar në arbresh.info, është vetë Kryetari i Drenasit Ramiz Lladrovci më stafin  tij duke bërë mbjelljen e tyre.

Qëllimi i kësaj ngjarje është të nxisë aktivitete dhe aksione për të arritur ndryshime pozitive në mbrojtjen e mjedisit, thuhet në njoftimin e  Komunës./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara