6 pemët më të bukura në botë

19:57 | 8 Shkurt 2019

Ka shumë arsye pse duhet t’i duam pemët! Ndër to janë edhe arsyet shëndetësore, efektet pozitive që sjellin ato me pastërtinë që kanë.

Por, përveç shëndetit ato edhe përdorën si dekorim, madje pranë një shtëpie një pemë pa marrë parasysh gjatësinë apo llojin e saj, i jep një pamje shumë të bukur oborrit e shtëpisë suaj

Më poshtë ju sjellim disa pemë shumë të bukura dhe të veçanta:

Pemë 144 – vjeçare në Japoni
Brazil
Pemët e gjakut të Dragoit, Jemen
Druri ylber, Hawaii
Dru japonez në Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Afrikë e Jugut

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara