Lejleku në Plemetin ndërton zgjoin në majën e një shtylle

15:20 | 10 Prill 2018

Tash e gati një muaj stina e pranverës ka arritur në vendin tonë.

Temperaturat ndonëse kanë pasur luhatje, javëve të fundit janë stabilizuar dhe tashmë gjithçka duket si verë.

Shenja më e mirë e pranverës mund të jetë lejleku i cili ka mbërritur në Plemetin të Obiliqit.

Fotografi i Arbresh.info ka kapur momentin kur një lejlek po qëndronte në majën e një zgjoi mbi një shtyllë të lartë./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara