Rënia dyshifrore në shitjet me pakicë në Japoni vazhdoi edhe në maj

13:00 | 29 Qershor 2020

Qarkullimi i tregtisë me pakicë në Japoni edhe gjatë muajit maj ra për një ritëm dyshifror.

Kjo si pasojë e mbylljes së ekonomisë si masë mbrojtëse për përhapjen e Covid 19, transmeton arbresh.info.

Tregtia me pakicë ra me 12.3 përqind në maj në një nivel vjetor. E gjithë kjo për shkak të zvogëlimit të konsumit të qytetarëve për makina, veshmbathje, dhe mallra në përgjithësi./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara