Intelegjente, e suksesshme dhe e Bukur! Ish Mis Peja, maturantja me e bukur viti 2019!

08:37 | 21 Maj 2019

Viti 2017 ishte viti kur Qyeti i Pejës vendosi të kurorëzoj më të bukurën e këtij qyteti Erza Jusaj-in, vajza e biznesmenit kosovar z. Shkelzen Jusaj pronar i Petrol Company dhe i rrejtit të restauranteve Be Happy.

Erëza Jusaj përpos bukurisë që e ka të trashëguar, Erëza ka aftësi dhe për modelizëm, edhe pse rrallë dhe pa kompenzim ka merrë pjesë në disa sifalta të ndryshme për emra të njohur në Kosovë, po ashtu edhe shumë pjesëmarrje në reklama të ndryshme televizive.

Erëza Jusaj kishte pranuar ftesë për të marrur  pjesë në garën e Miss Universe, mirëpo Erëza ende nuk i kishte mushur të 18-at, i cili ishte kriter obligativ për të marrur pjesë në këtë garë bukurie.

Erëza Jusaj në mbrëmjen e së shtunës ka mahnitur të gjithë të pranishmit të cilët shoqeruan maturanët   e “Mehmet Akif” në parakalimin e tyre në Prishtinë.

Maturantja që mori vëmendjen e të gjithëve ishte Erëza Jusaj me bukurinë sajë, me një fustan shumë të rrallë dhe mahnitës të punuar nga duart e arta të Aferdita Noberda, e pamundur ishte tu iknim edhe detajeve të cilat Erëza ju kishte dhënë rëndësi si këpucat të markës Dolce&Gabbana, qanta Miu Miu dhe bizhuteria e sajë shumë unike.

17 vjeqarja  Erëza Jusaj rrejdhë nja një familje biznismenësh shumë të sukseshëm, të cilët njihen si familje shumë e ndershme dhe shumë e respektuar.

Bukuria e sajë dhe vijat trupore nuk duan shumë koment, në fotografitë që ka publikuar Erëza në rrejtet sociale shihet se padyshim asaj itakon epiteti si “Maturantja e vitit 2019”.

Më poshtë mund të shikoni disa nga fotografitë e Erëza Jusaj-t nga mbrëmja e maturës.

(Artikull i sponsorizuar)

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara