Hotelet në Slloveni janë pothuajse të mbushura, mysafirët kryesisht vendas

10:39 | 29 Qershor 2020 | Agnesa Çitaku

Vendpushimet bregdetare sllovene janë pothuajse të mbushura.

Ato kanë tërhequr një numër të madh te turistëve që kryesisht janë vendas, shkruan arbresh.info.

Kjo për shkak të krizës të shkaktuar nga koronavirusi.

Për këtë dhe fundjavën e ardhshme, hotelet në bregdet janë pothuajse të mbushura me 70% të të gjithë kapaciteteve./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara