E kanë të ndaluar në shishe qelqi, ja si mund të eksportojnë në Serbi prodhuesit e verës

08:41 | 1 Prill 2020

Prodhuesit e verës nuk mund të eksportojnë në Serbi në shishe qelqi.

Këtë e ka konfirmuar Qeveria e Kosovës përmes një dokumenti që paraqet barrierat me Serbinë dhe Bosnje Hercegovinën, shkruan arbresh.info.

“Prodhuesit e verës nuk mund të eksportojnë verë në shishe qelqi në Serbi për shkak të etiketës ku thuhet se produkti është prodhuar në Kosovë. Ata e eksportojnë verën në rezervuar të mëdhenj, por jo në shishe dhe pa etiketa”, thuhet në dokument./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara