Maqedoni: Gjobiten 572 persona për mosmbajtje të maskës mbrotjëse

11:22 | 17 Nëntor 2020

Nga MPB informojnë se dje janë gjobitur 572 persona për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

“Gjatë ditës së djeshme (16/17.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, në lidhje me masën për mbajtjen e maskës mbrojtëse, janë regjistruar 572 shkelje”, informojnë nga MPB.

Nga MPB u bëjnë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat dhe protokollet e qeverisë për ballafaqim me coronavirusin./Telegrafi/

Lajmet më të lexuara