Kuvendi, u miratuan falja e gjobave, ndryshimet në buxhet, inspektimi sanitar dhe marrëveshja e përbashket Shqipëri- BE për kundërmasat mjekësore

13:40 | 30 Prill 2020

Kuvendi mbajti sot seancën e 3-të për COVID-19 ku ka miratuar 11 akte ligjore, disa prej tyre për koronavirusin.

Kështu u miratuan ndryshimet në buxhetin për 2020 me 90 vota pro, 9 kundër dhe 5 abstenim, po ashtu janë miratuar falja e gjobave me 95 vota pro 6 kundër 3 abstenim dhe madje lekët apo pantetat dhe automjetet do të rikthehen brenda 15 majit.

U miratua inspektimi sanitar si dhe marrëveshja e përbashkët SHqipëri- KE për kundërmasat mjekësore./TCH

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara