Këto janë komunat ku u konfirmuan 76 rastet e reja me koronavirus

15:21 | 16 Shtator 2020

Edhe 76 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Sot më numrin e rasteve prinë Prishtina pas saj Gjilani, Klina e Fushë Kosova.

Raporti i plotë mbi komunat:

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 12 raste, komuna Gjilan 11 raste, komuna Klinë 9 raste, komuna Fushë Kosovë 6 raste, komuna Pejë 5 raste, komuna Podujevë 5 raste, komuna Lipjan 4 raste, komuna Ferizaj 3 raste, komuna Gjakovë 3 raste, komuna Kamenicë 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Istog 2 raste, komuna Mitrovicë 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Deçan, Drenas, Malishevë, Prizren, Rahovec dhe Shtime.

165 TË SHËRUAR DHE 76 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Publiée par Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sur Mercredi 16 septembre 2020

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara