Deputetët nuk e votojnë Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, zvarritet tërheqja e 10 %-shit

11:32 | 17 Shtator 2020

Vetëm 41 deputetë e kanë votuar Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike.

E pikërisht mungesa e numrit ka bërë që të dështoj ky projektligj, raporton arbresh.info

I njëjti do të votohet në njërën prej seancave të ardhshme, pasi që si i tillë nuk kishte kuorum për të kaluar tutje.

Partitë që nuk e kanë votuar janë Vetëvendosje dhe PDK.

Kujtojmë se në këtë projektligj është e përfshirë edhe mundësia e tërheqjes së 10%-shit nga Trusti, si ndihmesë ndaj qytetarëve që janë goditur nga pandemia./arbresh.info/

?#LIVE Kuvendi i Kosovës fillon sesionin vjeshtor

?#LIVE Kuvendi i Kosovës fillon sesionin vjeshtor

Publiée par Arbresh.info sur Jeudi 17 septembre 2020

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara